svetainę sukūrė proweb.lt

Spektakliai

DĖDULĖS KLOUNO ŠYPSENA

 

Savo pirmaisiais šildančiais spinduliais nudžiuginus pavasario saulei Panevėžio lėlių vežimo teatras skuba prisidėti prie gerų emocijų, pristatydamas mažiesiems žiūrovams PREMJERĄ – spektaklį J. Čepovesckio pjesės motyvais „Dėdulės klouno šypsena“.

   
   

 

STALELIS, OŽKELĖ IR KLABANDĖLIAI

Pasisėmęs kūrybinės energijos ir įkvėpimo Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovams pristato naują spektaklį - LIETUVIŲ LIAUDIES PASAKOS MOTYVAIS "STALELIS, OŽKELĖ IR KLABANDĖLIAI"

 

LIŪDNA LINKSMA PASAKA

Teatro kolektyvas pristato visiškai naują spektaklį - J. Gruševskio pjesės motyvais „Liūdna linksma pasaka“. Spektaklio režisierė Alisa Gladkova – Kijevo Nacionalinio teatro, kino ir televizijos universiteto režisūros specialybės absolventė.

STEBUKLINGAS SMUIKAS

Muzikinė komedija “Stebuklingas smuikas”. Tai nuotaikinga pasaka, kurioje vaikai susipažįsta su muzika ir muzikos instrumentais, su mokinio ir mokytojo santykiais. Istorija apie tai, kaip miško gyventojus sujungė muzika nepaliks abejingo nei vieno žiūrovo.

Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių

Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovų teismui pristato spektaklį "Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių" lietuvių liaudies pasakų motyvais. Tai grįžimas prie tautiškumo ištakų, prie folkloro užuomazgų, prie mitologinių motyvų. Užburianti spektaklio muzika sukuria magišką nuotaiką. Giesmės, pereinančios į sutartines, - etniškumas, sujungtas su šiuolaikišku skambesiu, pasikartojantis ritmas nukelia mus į pasaką, pilną skambesio , muzikos, simbolikos. Tikrumo, etniškumo pojūtį sustiprina ir lėlės bei scenografijos detalės, pagamintos iš natūralių medžiagų : šiaudų , drobės, medžio. Tai taip natūraliai sujungta į visumą, kad kuriama nuotaika išties kupina paslapties, stebuklo laukimo. 

RAUDONKEPURAITĖ IR DŽIAZAS

   Tai visame pasaulyje žinoma pasaka "Raudonkepuraitė", tačiau režisierius K. Grosmanas į šią pasaką pažvelgė kitaip: netradiciškai, šiuolaikiškai, žaismingai, orginaliai. Visi veikėjai ne tik kalbės, bet ir dainuos, šoks džiazo ritmu. Spektaklio metu išryškinama mintis, jog nereikia spręsti apie ką nors iš pirmo žvilgsnio, jeigu graži išvaizda, nereiškia, kad vidus gražus...

"RAUDONKEPURAITĖ IR DŽIAZAS", rež. K. Grosmanas

Pegasas

Performansas
"VEŽIMU APLENKIANT LAIKĄ",

skirtas Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinės veiklos 35-mečiui

... Ant pjedestalo iškeliamas arklys, žirgas. Jis veržiasi su sparnais į dar neatrastas kūrybos erdves, įkvėpdamas ir globodamas meno žmones. Pegasas, liaudies dainose žirgas, žirgelis, o Lėlių vežimo teatre – ištikimas draugas ir pagalbininkas arklys, ilgus metus kantriai tempęs pilną lėlių ir žmonių vežimą, iš kurio buvo rodomi spektakliai atokiausiuose Lietuvos kaimuose ir miesteliuose.

 

 

 

SKANI ISTORIJA

"SKANI ISTORIJA", rež. M. Bogomas

Ar kada nors matėte, kaip gimsta lėlės? Spektaklyje "SKANI ISTORIJA" tai pamatysite. Ne tik pamatysite, bet ir patys daug ko išmoksite.  Spektaklis labai šiuolaikiškas, interaktyvus, pamokantis, kaip paprastomis priemonėmis galima sukurti lėles ir net spektaklį. Šis spektaklis žaidybine forma įtraukia 3-6 metų vaikus į kūrybos procesą, į fantazijos pasaulį, kuriame įmanoma viskas...

Gudrutis

   Spektaklis apie draugystę, kuri paneigia nusistovėjusias tiesas. Juk nesvarbu, ar tavo draugas vyresnis, jaunesnis, (o gal jis baltasis lokiukas), svarbiausia, kad gera kartu žiūrėti į žvaigždes ir tiesiog svajoti. 

J. Jakovlevas „Gudrutis“, rež. A. Markuckis

   Istorija apie baltojo lokiuko Gudručio ir mažo berniuko Tomo draugystę, kuri, pagal suaugusiųjų įstatymus, negali egzistuoti: „Žiūrėkit - jie skirtingi!“. juk baltieji lokiai nedraugauja su žmonėmis, o žmonės - su lokiais. Tačiau kaip smagu surasti tikrą draugą ten, kur nesitiki, kartu juoktis, žaisti, pamiršti visus draudimus. Išsiskyrus ilgėtis vienas kito ir vėl svajoti apie susitikimą. Gal taip ir nutiks... Juk draugystė daro stebuklus.

Skiltuvas

   Pasakų knygos lentynoje nevartomos dulka, tačiau naktį knygos bunda. Kiekviena turi papasakoti gražiausią pasaką. Apie Kareivėlį, Raganą, Vario, Sidabro ir Aukso šunis, Karalių, Karalienę, teismo Teisėjus, gražiąją Karalaitę – tik spėk klausyti! 

H. K. Anderseno pasakos motyvais „Skiltuvas“, rež. A. Markuckis

   Skiltuvas, įduotas Kareivėliui klastingos Raganos, nukelia jį į požemių pasaulį ir padeda sutramdyti baisius šunis, saugančius lobius. Deja, turtai, netikri draugai laimės neatneša. Tik visko netekęs Kareivėlis supranta - ne auksas ir sidabras svarbiausia, o draugystė, ištikimybė, meilė. 

   Didysis danų pasakininkas H. K. Andersenas šioje pasakoje, kaip ir kitose, žvelgia į pasaulį poeto, filosofo žvilgsniu ir netiesiogiai išsako gyvenimo ir žmonių santykių esmę. 

Su sraige aplink pasaulį

Vladleno Sniežkovo pjesės motyvais "Su sraige aplink pasaulį", rež. K. Grosmanas

   Panevėžio lėlių vežimo teatras kartu su režisieriumi iš Ukrainos Konstantinu Grosmanu pristato edukacinį, interaktyvų spektaklį mažiesiems - Vladleno Sniežkovo pjesės motyvais "Su sraige aplink pasaulį". Spektaklis statomas teatrui šiek tiek neįprastu - nuotoliniu būdu. Režisierius, būdamas Ukrainoje, stato spektaklį, su kūrybine teatro grupe bendraudamas „online“ būdu.

Beketo bliuzas

Spektaklis – apmąstymas apie keistą, vienišą, kompleksuotą, alkaną, bejėgę ir pažemintą būtybę. Jo kovą su savimi, būtimi ir mirtimi. 

Teatrinė fantazija ,,BEKETO BLIUZAS“, rež. I. Čabanovas

Beprotiškai vienišam, nelaimingam herojui nėra vilties išsigelbėti. Išsigelbėjimas – tik mirtis. Mirtis, kurios jis ieško ir laukia. Kitas pagrindinis personažas – pati Mirtis. Tarp herojaus ir Mirties vystosi dialogas. Kaip ir bliuze, kur kompozicijose naudojamas tik pagrindinis palaikomasis „karkasas“, kurį improvizuodami „apžaidžia“ soliniai instrumentai. Nepaisant tamsaus siužeto, absurdo dramos tikslas yra ne absurdo teigimas, o, Martino Eslino žodžiais tariant, galimybė pažvelgti į absurdiškas situacijas atmerktomis akimis ir, patyrus katarsį, išsilaisvinti iš absurdo. Prasmingas gyvenimas – vienintelis būdas įveikti absurdą. 

Ankstesnis 1 2 3 4 Sekantis