Teatro istorija

  

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 32 metus pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę – tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks teatras Europoje, kiekvieną vasarą pasikinkydamas du arklius kolektyvas išvyksta į gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Nepaisant oro, techninių barjerų ir problemų su arkliais, kolektyvas rodo spektaklius iš vežimo, o nakvoja palapinėse, mokyklose, kultūros centruose. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas „Kelionių magija“ puikiai atspindi kasmečių vasaros gastrolių žavesį ir vargus. 
Per metus teatre parodoma apie 200 spektaklių, apie 40 edukacinių programų. Sulaukiama apie 20000 žiūrovų.
Kas dvejus metus teatre organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“, į kurį susirenka lėlininkai iš daugelio valstybių. 

Spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų užsienio šalių.
Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje teatras apdovanotas daugybe apdovanojimu. Direktoriaus Antano Markuckio atsidavimas teatrui įvertintas Boriso Dauguviečio, Hanso Kristiano Anderseno premijomis.
Kaip teigia lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis:
„Viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresniu“.
  TAI MŪSŲ KREDO !!!